HIZLI MENÜ
DİNLENME VE UYKU SAATİ

“Stanford Araştırma Enstitüsü, küçük çocukların ileriki yıllarda matematik ve edebiyat başarısını etkileyen en önemli unsurun düzenli uyku olduğunu gösteren bir araştırma yayınladı. Araştırma ayrıca uykusu belli bir düzene oturtulmuş çocukların diğerlerine kıyasla kendilerini daha iyi ifade ettiklerini kanıtlıyor.”

Kaliteli uyku, 0-3 yaş arasında çocuk gelişimini etkileyen faktörler arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Yeterli uyumadığı için büyüme hormonu eksik salgılanan çocuklar pek çok organın, kas ve kemiklerin gelişimi bakımından dezavantajlı duruma düşmektedir. 4-6 yaş arasında da çocukların kaliteli bir eğitim alabilmeleri için aktif bir etkinliğin ardından çocukların dinlendirici bir etkinliğe katılması gerekir. Okulumuzda öğrencilerimizin sağlıklı bir gelişime sahip olmaları için 2-3 yaş grubumuz için uyku saati bulunmaktadır. Uyku odamız gürültüden uzak, havalandırılmış, ılık, ve loştur.

4-6 yaş grubunda olan öğrencilerimiz içinde okulumuzda belirli dinlenme saatleri bulunmaktadır. Belirlenen dinlenme saatleri içerisinde öğrencilerimiz öğretmenlerinin rehberliğinde özel dinlenme odasında dinlendirici etkinliklere katılırlar.

Her yıl uygulanacak eğitim programı doğrultusunda uyku ve dinlenme saatleri yeniden belirlenir.