HIZLI MENÜ
KURUCUDAN

Sayın Anneler ve Babalar;

Dünyamız sürekli değişmekte ve modernleşmektedir ancak bu değişim ve modernleşme her geçen gün hızını artırmakta ve bizleri ayak uydurma zorunluluğunda bırakmaktadır. Bizlerde zamanın hızına yetişmeye çalışmakta, değişimi sindirmeye ve için de bulunduğumuz toplumun bireyleri olarak üzerimize düşen görevleri yapmak için uğraş vermekteyiz. Tüm bu uğraşın sebebi dışarıdan maddi ve manevi tatmin gibi gözükse de asıl amacımız hayatımızı anlamlandıran en kıymetli varlıklarımız; evlatlarımızdır.

Ne yazık ki modern dünyanın doğası gereği evlatlarımızla sürekli birlikte olamıyor, onlarla sürekli olarak ilgilenemiyoruz. Onların yetişmesi, eğitilmesi, hayata hazırlanması ve zamanı geldiğinde kendi ayakları üzerinde durabilmeleri annelerin ve babaların en büyük hayali olsa da profesyonel yaşamımız evlatlarımızla birebir alakadar olmaya engel olmaktadır.

Bu sebeple ayrı kaldığımız zamanlarda onların emin ellerde olduğunu istemek kadar daha doğal bir şey olamaz. Emanet ettiğimiz insanların güvenilir, evlatlarımıza zarar gelmesine engel olacak ve onları kendi çocukları gibi sahiplenip sevecek olması bizler için her şeyden önce gelir. Gerek ilgili insanların gerekse de bulunacağı ortamın, evin ve bahçesinin de iyi incelenmesi ve çocuk için en iyisine karar verilmesi gerekir. Göz önünde bulundurulması gereken en önemli olgulardan birisi de şüphesiz sağlıktır. Çocukların sağlıklarına ne kadar dikkat edildiği, menülerin uzman sağlıkçılar tarafından hazırlanıp hazırlanmadığı bu konudaki başlıca olgulardır.

Evlatlarımızı emanet ettiğimiz yerin güvenli olmasının yanında uzman kişiler tarafından eğitim verilen ciddi bir kurum olması da gerekir. Her iş bir uzmanlık gerektirdiği gibi eğitim de uzmanlık gerektiren ve malzemesinin insan olduğu bir alandır. Bugün herkes tarafından okul öncesi eğitimin ne kadar önemli olduğu kabul edilmektedir. Anneler ve Babalar sürekli vakit ayırabilecek olsak dahi eğitim ve öğretim konusunda yetersiz kalabilirler. Bu nedenle evlatlarımızı geleceğe hazırlayacak ve onları bir adım öne geçirecek olan eğitimlerini profesyonellere bırakmak gerekir.

Bunların ışığında köknar eğitim kurumları bünyesinde kurulan kreş ve gündüz bakımevi ailelere çocuklarını emanet edebilecekleri güvenli bir yer sunar, dengeli bir beslenme sağlar ve okul öncesi eğitimleri ile de yakından ilgilenir. Amacımız; ailelerin şartlar nedeni ile eksik kaldıkları yönleri en iyi şekilde tamamlamak ve kurumumuzda eğitim almış her çocuğu ailesine, ülkesine ve insanlığa faydalı bireyler olarak topluma yetiştirmektedir.


Saygılarımla