HIZLI MENÜ
0 - 6 YAŞ GRUBU TAM GÜN BAKIM & EĞİTİM HİZMETİ

Değerli Anne ve Babalar,

Günümüzün ekonomik koşulları nedeniyle birçok anne çocuğu daha yaşına girmeden işe başlamak zorunda kalmakta ve bu nedenle de çocuğunu gözü kapalı emanet edebileceği kurumlar aramaktadır. Ne yazık ki İstanbul’da birçok okulun 0-2 yaş grubunu kabul etme izni bulunmamasına rağmen kreş bölümü olarak adlandırılan bu yaş grubunu okullarına kabul etmektedir. Anne ve babalarda yeni karşılaştıkları bu kavramları bilmediklerinden okulun izni olup olmadığını sormamaktadır.

Sayın ebeveynler,

Çocuğunuz için okul ararken önce resmi bir kurum olup olmadığını araştırınız. Bir okulun resmi olup olmadığını ve alabileceği yaş grubunu ruhsatına bakarak anlayabilirsiniz.

Eğer başvurduğunuz okulun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığın’dan 0-6 yaş grubu/kreş ve gündüz bakımevi olarak ruhsatı bulunmuyorsa biliniz ki o kurumun 0-2 yaş grubunu alma yetkisi bulunmamakla birlikte yarıyıl ve yaz tatiline de girme zorunluluğu vardır.

Köknar Kreş ve Gündüz Bakımevi(0-6 yaş)resmi bir kurumdur ve Kreş(0-2 yaş) ve Gündüz Bakımevi(3-6 yaş) olarak hem küçük yaş grubunu hem de büyük yaş grubunu alma yetkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda 7 gün 24 saat şeklinde hizmet verme iznine sahiptir.

Okulumuz, yetkili uzmanlar tarafından ÖZEL KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVLERİ İLE ÖZEL ÇOCUK KULÜPLERİ KURULUŞ VE İŞLEYİŞ ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK çerçevesinde düzenli olarak denetlenmektedir.